ANTAKYA BELEDİYESİ BASKETBOLA SAHİP ÇIKTI  

Posted by basketçi in , , , , ,

                                 ANTAKYA BELEDİYESİ BASKETBOLA SAHİP ÇIKTI

Bu sene TED Kolej'in işi sıkı tutması yatırım yapmaya çalışan diğer takımları biraz sıkıntıya soktu. TED Kolej'in büyük ihtimal 1. lige çıkacağını varsayarsak geriye lige çıkma adayı sadece bir takım kalıyor.
Antakya Belediyesi bu sezon çok geç kuruldu, geç kurulmasına rağmen belki de kurabileceği en iyi kadroyu kurdu.
İyi kötü belirli bir oyun anlayışları var. Aslı ve Pelin gibi iki pota arasını çok iyi koşan, savunma da elleri ve ayakları çabuk, cansiperane savunma yapan iki oyuncuya sahipler. İki pota arasını çok iyi koştukları için hem savunmaya çabuk dönüp açık kapatabiliyorlar hem de genel olarak takım halinde çok iyi yaptıkları savunma sonrasında fast break'e çok iyi koşup bitirici atışları yapabiliyorlar.
Sete set düzende ise oldukça sıkıntı çekiyorlar. Oyun kurucu pozisyonunda oynayan Ceylan oldukça kuvvetli bir oyuncu özellikle bire bir kaldığı tüm pozisyonlarda rakibini kuvveti ile kolayca geçip yardım gelen taraftaki boş adamı bulup takımına sayı kazandırabiliyor ancak şutu nerdeyse hiç ama hiç olmadığı için driplingi iyi savunulduğu takdirde yaratıcılığı düşeceği için faydasından çok zararı olacaktır. Allahtan son zamanlarda Burcu’nun aldığı dakikalar nihayet arttı da oyun kurucu pozisyonunda 2. bir opsiyon daha sahip oldular. Burcu ikili oyunculardan ziyade takımı genel olarak oynatıp daha bir çekip çevirebilen tarzının yanına öldürücü şutlarını da eklediği için onun oyunda olduğu zamanlarda takım daha başka bir havaya kavuşuyor. 2. lig seviyesinde böylesine iki farklı tarz da ama etkili oyunculara sahip olmak Antakya Belediyesi’nin en büyük zenginliklerinden.
Dış şutlarda takımın en etkili ismi olan Şirin, sınırlı atletik yeteneklerine ve ideal olmayan vücut postürüne rağmen pas ve şut yeteneği ile Antakya takımının en güvenilir oyuncusu.
Antakya Belediyesi’nin en büyük iki kozundan birisinin şutunun olmamasını diğerinin ise biraz ağır olmasını kullanıp zayıf yönlerini ''flot'' etmeyi akıl eden takımlar Antakya Belediyesi’ne karşı üstünlük sağlayabilirler. Bunun dışında oyunun kontrolünü ellerinde bulundurdukları ve savunma kaynaklı hızlı hücumları durdurulamadığı sürece Antakya Belediyesi TED Kolej'in ardından lige çıkmada en büyük adaydır.
Pelin ve Aslı; Ceylan ve Şirin'in yaratıcığını ön plana çıkartan hareketli ve cut'a dayalı basketbollarına yabancı oyuncu Sadıq da ayak uydurduğu an takım hücumu çok daha iyi olacaktır. Sadıq takımın en uzun ve size'lı oyuncusu fakat Antakya Beldiyesi'nin istediği sertliği verecek tarzda bir oyuncu değil. Bıraksanız bu takım içinde çok rahat 3 numara oynayabilir, dış ve orta mesafeli şutları yüksek isabetle kullanabilir ama takımın ondan beklentileri pota altında etkili bir silah olması yönünde. Maalesef Sadıq çembere yaklaştıkça sertliğini kaybetmekte ve çembere gidip sayı üretme konusunda biraz yumuşak kalmakta.
Antakya Belediye’si bu sene Antakya’ya büyük bir heyecan getirdi. Ben şahsen Canik maçında Fenerbahçe, Galatasaray ve Botaş formaları ile şampiyonluk kazanmış Arzu'yu tekrar izleyebildiğim için bile çok mutlu oldum.
Tek dileğimiz Antakya Belediyesi basketbol takımın 1. lige çıkabilmesi...                                                                                                                 İlker KESER
                                                                                                          basketci14@gmail.com
Basketbol, NBA, TBL, Euro Leage, NCAA, Eurobasket, Euro Cup, Uleb Cup, 12 Dev Adam, Spor, Beden Eğitimi Paylaş

This entry was posted on 28 Mart 2011 Pazartesi at 16:17 and is filed under , , , , , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 yorum

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails