'12 Eylül'de Çifte Zafer' - Sen Ne Diyorsun Demirel?  

Posted by basketçi

'12 Eylül'de Çifte Zafer' - Sen Ne Diyorsun Demirel?

Salsabasket olarak adımız çıktı bir kere, Turgay Demirel'i eleştiriyor olmamız, gördüğümüz yanlışlıkları söylüyor olmamız, hatta bazen yönerge konusunda olduğu gibi hatalarını fark etmelerini sağlamamız, bizi 'Tehlikeli işler yapıyorsunuz' şeklinde etiketliyor. Ben eleştiri yapmaktan yorulmuyorum tamam, peki sayın Turgay Demirel her gün ayrı bir ilginçlik yapmaktan yoruluyor mu? O da yorulmuyor.

Demirel'in son bombası Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da yaptığı Milli Takım ziyareti esnasında patladı. 12 Eylül'deki final maçına ve aynı gün yapılacak referanduma istinaden kurduğu 'İnşallah 12 Eylül'de çifte zafer' cümlesi olayın bittiği noktadır.

İstifa ile bile sonlanabilecek bir gaftır bu. Tercihin 'Evet' de olsa 'Hayır' da olsa sen TBF başkanı olarak böyle bir cümle kuramazsın. Kurmamalısın. Ama varlığım varlığına armağan olsun düşüncesinde olan, varlığımı sana borçluyum klişesini kendi ağzıyla bu derece dillendirebilen bir insandan söz ediyoruz. Ne istifası?? Seneye de aday. Kılıfına uyduruldu herşey, özerklikle alakalı bir nokta yaratıldı ve kendisi yeniden aday olacak. Nasılsa başkanlık cepte, nasılsa zaferler çifte. Yazık !!

Turgay Demirel'in son ama zirve gafını şuradaki videoun 2. kısmında 8. dakikadan sonra görebilirsiniz. Montaj değil, feyk değil. İstifa etmeyeceksiniz sayın Demirel biliyorum ama bu davranış sağlam bir özür gerektirir. Yoksa her geçen gün biraz daha kaybettiğiniz saygınlığınız sıfırın altına inecek, yeri delecek.
 

Basketbol, NBA, TBL, Euro Leage, NCAA, Eurobasket, Euro Cup, Uleb Cup, 12 Dev Adam, Spor, Beden EğitimiPaylaş

This entry was posted on 30 Ağustos 2010 Pazartesi at 14:59 . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

0 yorum

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails