U 19 Dünya Şampiyonu Litvanya  

Posted by basketçi in ,

Litvanya ile Sırbistan arasında oynanan U 19 Dünya Kupası Final maçında; oynadıkları basketbola hayran olduğum Litvanya'nın kazanmasını istiyorudum ama Sırbistan o kadar ezildiki maçtan adeta zevk alamadık.
Maç boyunca ısrarla rakip çembere giden Litvanya'nın aksine sürekli potadan kaçarak oynayan Sırbistan mağlubiyet ortamını kendisi hazrıladı. Bogdanovic'den bekledikleri yüksek dış skor katkısını da alamayınca zaten pota altında sürekli ezildiler. Litvanya'nın hızlı hücumlarını da duruduramayınca maçın sonu farklı bitti.85-67
Litvanya da Valancıunas attığı 36 sayı ile maçın yıldızı oldu. Valancıunas hem hücumda hem de savunmada gösterdiği etkin oyunla ileride başarılı bir NBA oyuncusu olacağının sinyallerini verdi.
3. lük maçını kazanan Rusya turnuvada beğendiğim bir diğer ekip olan Arjantin'i yenmeyi başardı. Kulagin turnuva boyunca gösterdiği başarılı oyun Rusyanın turnuvayı madalya ile kapatmasını sağladı(24 sayı). 
Yarı final maçında Arjantin; Sırbistan'a yenilmeseydi belki Delia ile Valancıunas'un karşısında daha iyi durabilirlerdi ama bugün Amerikayı eleyen Ruslar'a da yenilerek madalya takamadan turnuvayı tamamladılar. 
_İlker KESER_
Basketbol, NBA, TBL, Euro Leage, NCAA, Eurobasket, Euro Cup, Uleb Cup, 12 Dev Adam, Spor, Beden Eğitimi Paylaş

This entry was posted on 10 Temmuz 2011 Pazar at 13:39 and is filed under , . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

1 yorum

word belgesine yazmadan direk buraya yazdığım yazıların kalitesi düşük oluyor :)))
çünkü düşük cümle sayısı fazla oluyor :DDD

10 Temmuz 2011 15:37

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails