FENERBAHÇE’DE HANGİ TARİKAT ÖRGÜTLÜ  

Posted by basketçiFenerbahçe’nin eski teknik direktörü Cristoph Daum’un Alman Basını’na yaptığı açıklamalar bugün gazetelere yansıdı. Daum, Brezilyalı futbolcular arasında gruplaşma olduğunu, bazı Brezilyalılar’ın diğerleriyle konuşmadığını söylüyordu.
Bugün Hürriyet’ten Ahmet Ercanlar’ın araştırmasına göre Fenerbahçeli Alex, takım içinde özel hayatlarıyla gündeme gelen Deivid, Bilica, ve Santos’tan uzak duruyordu. Evinde düzenlediği partilere bu futbolcularıdavet ediyordu. Aynı şekilde bu oyucular da Alex’i kendi toplantılarına davet etmiyordu. çağırmazken Beşiktaşlı Nobre ve eski Fenerbahçeli (Beşiktaşlı) Nobre’yi
Alex’in özel hayatları nedeniyle görüşmediği iddiası bugün Hürriyet’te yer aldı. Gazete “Alex Alemciler’e tavır aldı” başlığıyla Daum’un iddialarını doğruladı.
Odatv ise konuyu 2007 yılında gündeme getirmişti.
Odatv o yıllarda Fenerbahçeli Brezilyalılar arasında örgütlü bir tarikatı gündemine taşımıştı.
Odatv’nin haberi şöyleydi:
Süper lig takımlarının özellikle Brezilyalı futbolculara yönelmesinin tek nedeni; iyi futbolcu olmaları ve kolaysağlamaları değil!.. uyum

Brezilyalı futbolcuların çoğu işlerine çok bağlı, düzenli bir aile hayatını seviyor ve gece hayatına katılmıyorlar. Bunun nedeni ise “İsa’nın askerleri” olmaları.
“İSA’NIN ASKERLERİ”
Her yıl yabancı oyuncu transferinde milyonlarca dolar yatıran kulüpler, aldıkları futbolcularda son yıllarda yeni bir kıstas daha arıyorlar.

Artık birçok kulüp futbolcunun inançlısını tercih ediyor. Başta Avrupa’dakiler olmak üzere dünyanın önde gelen kulüpleri, bir süredir transferlerde futbolcunun din ve mezhep özelliklerini göz önüne alıyorlar.
Bu sayede futbolcunun gece hayatına kapılıp performansını düşürmemesini garanti altına almaya çalışıyorlar.

Özellikle gece hayatına kendini kaptırması muhtemel Brezilyalı oyuncular söz konusunu olduğunda, kulüpler ısrarla Atleta de Cristo (İsa’nın askerleri) denilen dinine bağlı futbolcuları seçiyorlar.
ATLETA DE CRİSTO İSA’NIN ASKERLERİ:

Atleta de Cristo aslında bir tarikat. Hıristiyanlık dinine bağlı katolik mezhebinden olan ve dini kurallara harfiyen uyan sporcu demek. Tam Türkçesi İsa’nın sporcu ama dünyada bilinen adıyla: “İsa’nın Askerleri”

Bir sporcu Atleta de Cristo’ya bağlı ise ve kız arkadaşı olsun evli olsun gece hayatından uzak durur. Özellikle Tanrı korkusundan aile hayatına bağlanmayı seçiyor.

“Ben mesleğimi gerektiği gibi yerine getirmeliyim, yoksa Tanrı beni cezalandırır.” diye düşünüp hayatlarını ev, antrenman, maç arasında geçiriyorlar.. Son lafları hep “Allah’la beraber ol” oluyor.
İnançlarına göre ibadet ediyorlar ama zikir gibi bir ritüelleri bulunmuyor.

Fenerbahçe’de forma giyen Alex, Aurelio, David daha önce forma giyen Luciano, Beşiktaş’lı Nobre bu futbolcuların menajeri Bayram Tutumlu’nun söylediğine göre İsa’nın sporcularından..
Bayram Tutumlu’ya göre artık birçok kulüp dinine bağlı ahlaklı futbolcu istiyor.

Özellikle Fenerbahçe kulübü, tercihini ahlaklı futbolculardan yana kullanıyor. Hiçbir takım milyonlarca dolar yatırdığı yabancı futbolcunun Türkiye’ye geldiğinde gece kulüplerine gitmesini performansının düşmesini istemiyor.
Kulüpler futbolculara bu kadar para yatırırken onların, gece hayatıyla performanslarının düşmesinini, takım kötü giderken iş disiplinden ayrılmasını, teknik direktöre, kulüp başkanına isyan etmesini istemiyor.

Çünkü “İsa’nın Askerleri” tarikatına dahil futbolcular, tüm oyuncular teknik direktöre baş kaldırmıyor, paralarını alamadıklarında çekip gitmiyor. Çünkü “İsa’nın Askerlerine” göre bir futbolcu öncelikle işini yapmalı.

İsa’nın Askerleri’nin bir de siteleri var. www.atletasdecristo.org  sitesine girdiğinizde dünyadaki tüm İsa’nın askerleri futbolcularının listesi, öğretileri karşınıza çıkıyor.

Hatta Galatasaray’ın eski Brezilyalı kalecisi Tafferal'in adını da bu listede görebilirsiniz.

Odatv.com

Basketbol, NBA, TBL, Euro Leage, NCAA, Eurobasket, Euro Cup, Uleb Cup, 12 Dev Adam, Spor, Beden EğitimiPaylaş

This entry was posted on 23 Temmuz 2010 Cuma at 06:37 . You can follow any responses to this entry through the comments feed .

2 yorum

Bir iletişim sayfası bulamadığım için burdan yazmaya karar verdim.
Naumoski hayranı olan bir Adanalı, hatta ötesi AdanaDemirsporlu biri oalrak blogunuzu hemen kendi blogumdaki bağlantılara ekledim.
Başarılar dilerim.
Takip etmeye devam edeceğim.

http://serbestatis.com

10 Ağustos 2010 04:37

teşekkür ediyorum hemşerim :))

30 Ağustos 2010 14:44

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails